Ndahet nga jeta papritur, këngëtari i njohur nga Malësia e Madhe

Është ndarë nga jeta në moshën 48 vjeçare këngëtari i njohur i muzikës popullore të Malësisë së Madhe, Arben Delaj.

Shkak për ndarjen e parakohshme nga jeta të këngëtarit 48 vjeçar është bërë një infarkt. Këngëtari sapo kishte dalë nga shtëpia kur është nderë keq dhe ndonëse i është dhënë ndihma e menjëhershme ka qenë e pamundur të parandalohet më e keqja.

LEXO EDHE:  Ish Sophie e 'Zonë e Lirë' do bëhet mami
Kliko per me shume info

Së fundmi ai mbante edhe detyrën e përgjegjësit të Artit në Qendrën Kulturore të Fëmijëve në Malësinë e Madhe.

Ai është vlerësuar si një nga këngëtarët më të spikatur jo vetëm në Malësi të Madhe, por edhe në të gjitha trevat e tjera shqiptare dhe në diasporë.

Këngëtari Arben Delaj la pas 3 fëmijët e tij, bashkëshorten, të afërmit, por edhe admiruesit e shumtë të këngës së tij.

LEXO EDHE:  “Do t’ia haj cicën”, Blunt zbulon këngëtaren që çmend Real 1

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here