“Kazani mediatik”/ Edi Rama përlotet dhe kërkon falje Top Channel

Kliko per me shume info

Disa ditë më parë kryeministri Edi Rama do të merrte sërish vëmendjen e medias duke sulmuar haptazi televizionin Top Channel, të cilën e cilësoi si një tjetër “kazan” mediatik që mashtron shqiptarët.

Kliko per me shume info

 

Shpërthimi i Ramës do të vinte disa ditë pas lajmeve kritike që ky televizion kombëtar do të bënte kundër qeverisë, Edi Ramës e posaçërisht çështjes së famshme të Saimir Tahirit e lajmit për ndalimin e Orest Sotës, ku në makinë iu gjetën patentat e ish Ministrit të Brendshëm dhe një sasi e konsiderueshme parash, plot 836 mijë euro.

Ditën e djeshme, emisioni i humorit Portokalli ka ngritur në skenë “Edi Ramën” përballë medias dhe përpara tij ka dalë një gazetar i Top Channel. Për më tepër ndiqni videon e humorit dhe reagimin e “kryeministrit”, i personifikuar nga Florian Binaj:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.