Kapet sasi e madhe droge në Greqi, në pranga 25 persona, mes tyre 4 shqiptarë

Kliko per me shume info

Në sajë të një operacioni të gjerë anti-drogë të zhvilluar nga policia greke, kanë përfunduar në pranga 25 persona. Sipas mediave vendase bëhet fjalë për 21 shtetas grekë dhe 4 shtetas shqiptarë.

Mësohet se shtetasit grekë janë të moshave nga 22 deri në 67 vjeç ndërsa shqiptarët 22-32 vjeç. Ata akuzohen për trafik droge në Thesalia.

Kliko per me shume info

Gjithashtu gjatë operacionit është sekuestruar një sasi prej 8 kg marijuanë, 619 gram kokainë, disa armë e 14 makina.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.