Kapet gomonja me 2 ton drogë, policia plagos skafistin, arrestohen 6 shqiptarë

Një aksion i Rojes Bregdetare greke është mbyllur mbrëmjen e së shtunës në afërsi të ishullit grek Xia, ku u ndalua një gomone me hashash e nisur nga Shqipëria.

Sasia e lendes narkotike të bllokuar mësohet se është rreth dy tonë. Në pranga ranë 6 persona, 4 shqiptarë dhe dy italianë.

Kliko per me shume info

Operacioni zgjati 48 orë. Gomonia, të paktën 12 metra e gjatë, me 3 motorë nga 350 kuaj fuqi secili, u kap në thellësi të ujërave greke, pasi nisja e saj ishte interceptuar më parë nga brigjet shqiptare.

LEXO EDHE:  Saimir Tahiri i vetëm në Kuvend, batuta me gazetarët: "Urime për rekomandimin"

Autoritetet i bënë shenjë gomones të ndalojë, por ishte e pamundur, ndaj filloi ndjekia për gati 22 orë. Pasi është qëlluar me snajper, gomonia është ndalur dhe 3 personat që ndodheshin në të u arrestuan.

Bëhet fjalë për dy shtetas shqiptarë dhe një italian, ndërsa dy shqiptarë të tjerë dhe një italian u arrestuan në Athinë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here