Kaos në Kapshticë, pala greke nuk lejon kalimin e qytetarëve shqiptarë

Në pikën kufitare të Kapshticës vazhdojnë problemet per qytetaret shqiptare nga pala greke, e cila nuk lejon kalimin drejt Greqisë.

Doganierët grekë lejojnë të kalojnë vetëm qytetarët që janë me dokumente apo pasaportë greke dhe me pasaportë të vendeve të Bashkimit Europian.

Kliko per me shume info

Qytetarët shqiptarë vazhdojnë prej ditës së djeshme të presin në radhë, ndërkohë që e njëjta situatë ishte dje edhe në doganën e Kakavijes, por më pas u normalizua.

LEXO EDHE:  Opozita surprizon Saimir Tahirin pas rikthimit në Kuvend, Berisha e filmon live me celular

Në Kapshticë nuk ka asnjë njoftim nga pala greke se kur do të rregullohet defekti në sistemin kompjuterik që sipas tyre është jashtë funksionit prej 48 orësh.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here