EMRI/ Aksidenti i frikshëm, ja kush është kamionisti shqiptar që humbi jetën në Itali

Kliko per me shume info

Një kamionist 48-vjeçar me origjinë shqiptare humbi jetën dje në një aksident të rëndë në Trento.

Përplasja ka ndodhur mes dy kamionëve dhe me gjithë ndërhyrjen e urgjencës dhe helikopterit të ndihmës së shpejtë, shqiptari nuk ka mundur të mbijetojë.

Kliko per me shume info

Mediat italiane shkruajnë se viktima është Edmond Boci, një shqiptar rezident në Gjermani, vartës i një kompanie autotransporti gjermane. Shqiptari për arsye ende të paqarta është përplasur me një mjet që e parakalonte, një kamion i Çekisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.