JETUAN PREJ NJË MUAJI ME FËMIJËN E VDEKUR, PRINDËRIT: MENDUAM SE PO FLINTE

Kliko per me shume info

Zbulimi i trupit të pajetë të një fëmije të mitur, i cili prej më shumë se 1 muaji mbahej nga prindërit në dhomën e gjumit, ka tronidur opinionin publik.

Rasti në fjalë është zbuluar në Girona të Spanjës, ku Bruce Hopkins dhe bashkëshortja e tij, Schrell, përkatësisht 41 dhe 40 vjeç, “lejuan” fëimijën e tyre 7 vjeç të ndërronte jetë si pasojë e një krize të ashpër të astmës që nuk u shërua.Sipas agjentëve të hetimit, prindërit nuk besonin në medikamente dhe mjekësinë tradicionale, për shkak se gruaja më herët ishte vizituar për të trajtuar një alergji, por kishte përkeqësuar.

Kliko per me shume info

Në vend të kësaj ata kishin zgjedhur fenë, duke qenë besimtarë, dhe ku shpresonin që përmes lutjeve fëmija do të përmirësohej.Madje edhe kur gjendja e fëmijës ishte përkeqësuar, ata sërish kishin zgjedhur rrugën e lutjeve.

Kjo ka bërë që djali të ndërrojë jetë, ndërsa vijonte të mbahej nga prindërit në të njëjtën dhomë ku ata jetonin.Çifti, me origjinë nga Detroit, prej gati 1 viti nuk kishte paguar qiranë. Për këtë arsye, qiradhënësi kishte njoftuar policinë, e cilaa ndërhyri në apartament duke bërë zbulimin dramatik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.