Ja si ishte Saranda para 93 vjetësh!

Kliko per me shume info

Këto pamje të rralla tregojnë se si ishte Saranda në vitin 1924.

Kliko per me shume info

Videoja është postuar online nga gazetari dhe shkrimtari Ilir Ikonomi, ku xhirimet janë bërë nga jahti i një anglezi të pasur.

Ikonomi thotë se video tregon se si ishte Saranda pa beton.

“Ja si dukej Saranda pa beton në vitin 1924.

Videoja e rrallë është filmuar nga jahti i një anglezi të pasur që po bënte një udhëtim nëpër Mesdhe.

Në atë kohë, Shqipëria kishte 6 vjet që kishte dalë nga lufta dhe ishte në kërkim të stabilitetit, por kacafytjet mes klaneve politike ishin mjaft të ashpra,” shkruan Ikonomi.

Ndiqini pamjet më poshtë.

Ja si dukej Saranda pa beton në vitin 1924. Videoja e rrallë është filmuar nga jahti i një anglezi të pasur që po bënte një udhëtim nëpër Mesdhe. Në atë kohë, Shqipëria kishte 6 vjet që kishte dalë nga lufta dhe ishte në kërkim të stabilitetit, por kacafytjet mes klaneve politike ishin mjaft të ashpra.

Posted by Ilir Ikonomi on Sonntag, 19. November 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.