Ja kush është shteti që hapi palestrën e parë për nudistët

Franca gjithmonë tenton të revolucionojë gjithçka, por këtë herë ka arritur kufij të papritur kur njoftuan se do të hapnin zyrtarisht palestrën e parë nudiste në Paris (dhe ndoshta në botë).

Njerëzit që duan të ecin pa rroba e kanë përqafuar lajmin me gëzim, por ka shumë që nuk e shohin të dobishme këtë çështje.

LEXO EDHE:  Biseda e vetme normale e regjistruar me zërin e Hitlerit është tmerruese
Kliko per me shume info

Ishte Shoqata e Naturistëve të Parisit, e cila informoi për hapjen e ambienteve që do të punojnë pesë ditë në javë, (nga ora 9 deri në 23) dhe me një limit maksimal prej 19 personash. Ata siguruan se kjo është një mundësi dhe, ndoshta kjo është për shkak se tashmë ka më shumë se 400 kërkesa për të qenë partnerë.

LEXO EDHE:  Dhunohet barbarisht 20-vjeçarja në Iran, nuk kishte mbuluar si duhet flokët

Julien Claudé-Penegry, zëdhënës i shoqatës tha:

Ne ishim shumë të frustruar, mendonim se nuk mund ta shijonim qytetin tonë 100 dhe tani ka një hapësirë për ne”.

Dihet se ka edhe një pishinë në kryeqytetin francez, me kohë të caktuara, për nudistët.

Megjithatë, jo të gjithë pajtohen me temën e palestrës nudiste, sepse ata thonë se mund të jetë jo-higjienike.

LEXO EDHE:  Gjigandi bankar amerikan gjobitet me 1 miliardë dollarë

Një francez tha:

E pabesueshme! Ne po bëhemi më keq! Së shpejti do të duhet të shkojmë të punojmë të gjithë të zhveshur”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here