Zbulohet kush është shkaktari i Autizmit

 
Agjensia për Ushqimet dhe Ilaçet (Food and Drug Administration­,FDA) ka publikuar një dokument të vaksinës, ku janë raportuar efektet anësore që shkaktojnë autizëm.

Vaksina “Tripedia”, që shkakton kollë, nuk është më në treg. “Tripedia” është projektuar që të merret në 5 doza për fëmijët nga 6 javë deri në 7 vjeç.

Ka edhe shumë efekte të tjera anësore, të cilat janë shkaktuar nga vaksina, si SIDS (Sudden Infant Death Sindrom), reaksion anafilaktik (reaksion alergjik i rëndë), nivele të ulëta të trombociteve të gjakut, inflamacion të trurit , hypotonia (sindromi floppy baby), infeksion bakterial të lëkurës etj. Në këtë dokument thuhet se ngjarjet janë raportuar nga një pjesë e madhe e popullsisë.

LEXO EDHE:  Fantazitë e turpshme seksuale të grave, nëse bëni këto gjëra ato do tërbohen për ju
Kliko per me shume info

Edhe pse kanë dalë dokumente që pranojnë se vaksina shkakton autizëm, Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve vazhdon me pretendimet se vaksina me autizmin nuk kanë asnjë lidhje.

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here