Italiani e plagosi teksa po vidhte, shqiptari mund ti marrë 324 mijë euro italianit

Kliko per me shume info

Një shtetas italian ka qëlluar një shqiptar kater vjet me pare, teksa emigranti kishte hyrë për të vjedhur në shtëpi, ndërsa pas këtyre viteve ai rrezikon një dënim prej 5 vitesh e dy muaj burg.

Shtetasi Valter Onichini i njohur ndryshe si kasapi i Legnaros, plagosi hajdutin shqiptar dhe e ka futur në makinë duke e lënë të plagosur në mes të rrugës.

Kliko per me shume info

Shqiptari Elson Ndreca, ka denoncuar italianin për tëntativë vrasj. Në rast se dënohet duhet ti paguaj “kasapi” një shumë prej 324 mijë eurosh.

“Onichini qëlloi sepse kishte frikë se hajduti do t’i rrëmbente djalin”, shpjegoi avokati i italianit, Ernesto De Toni, raporton TGCom24.

Ngjarja ndodhi në 22 korrik të vitit 2013, Onichini plagosi disa persona që kishin hyrë për të vjedhur, por hajdutët tentuan t’i merrnin dhe makinën.

Në këtë moment shqiptari ka mbetur i plagosur, ndërsa ai ngriti dhe padi ndaj italianit dhe pritet të dëmshpërblehet dhe të marrë shumën e mjame në lidhje me ngjarjen e ndodhur katër vite më parë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.