Itali/ Arrestohet hajduti i shpallur në kërkim

Kliko per me shume info

Policia e Kietit (Chieti) arrestoi Artur Gegën lindur në 08.04.1988, i cili ishte i treti i një bande hajdutësh shqiptarë, që kishin kryer një sërë vjedhjesh në zonë.

Kliko per me shume info

Dy anëtarët e tjerë të bandës Ervis Osmani dhe Alfons Bushi ishin arrestuar që në 3 nëntor.

Banda kishte vjedhur arturina, euro në monedha 1 dhe 2 euroshe por dhe euro në kartmonedhë të prerjeve 5 dhe 10 euro si edhe steka me cigare, syze markash të shtrenjta etj.

Mësohet se shqiptari i arrestuar u dërgua në Burgun e San Tammaro-s.-Gjergj Thanas

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.