Itali/ Arrestohen 2 shqiptarë me kokainë, plagoset një polic

Kliko per me shume info

Në periferi të Milanos në zonën e Baxhios (Baggio) policia arrestoi 2 shqiptarë të moshave 41 dhe 42 vjec.

Ata kishin precedentë penalë për drogë dhe ishin ilegalë në territorin italian, madje 41 vjecari e kishte pasaportën shqiptare të skaduar.

Kliko per me shume info

Policët sekuestruan 631 gramë kokainë të pastër, 1 000 euro kesh dhe një peshore precizioni.

Dy shpërndarësit e drogës u përleshën me policët gjatë arrestimit. Një polic italian mbeti i plagosur lehtë në përleshje e sipër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.