Itali, 29-vjeçarja mbahet skllave dhe përdhunohet për 10 vite

Kliko per me shume info

Një ngjarje e rëndë është zbuluar në Gizzeria në jug të Italisë. Një 29-vjeçare rumune u shpëtua nga policia pasi mbahej skllave dhe ishte përdhunuar për 10 vite rresht.

I arrestuar si autor është një 52-vjeçar, i cili kishte mbajtur gruan të mbyllur brenda një bodrumi gjatë gjithë këtyre viteve.

Kliko per me shume info

29-vjeçarja ka lindur dy fëmijë si rezultat i abuzimit seksual me dhunë, 3 dhe 9 vjeç. Edhe fëmijët mbaheshin të mbyllur brenda bodrumit. Asnjëri prej tyre nuk kishte kontakt me mjedisin e jashtëm. Dhoma ku gruaja dhe fëmijët qëndronin ishte pa elektricitet dhe pa ujë.

Hetimet e policisë italiane zbuluan në identifikimin e 52-vjeçarit dhe gjatë kontrollit në banesë u gjet bodrumi ku ai mbante të mbyllur prej 10 vitesh 29-vjeçaren dhe dy fëmijët e saj.

I arrestuari akuzohet për dhunë, skllavëri, sulm seksual dhe përdhunim. Ndërkohë, kujdesi social italian po trajton gruan dhe dy të miturit. /klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.