ISIS ekzekuton në mënyrë makabre spiunin amerikan

Terroristët e Shtetit Islamik kanë publikuar pamje të renda te ekzekutimit të një afgani që e akuzonin si spiun.

Në video shfaqet viktima të cilit i janë lidhur krahët me zinxhirë dhe më pas ja prenë duke e goditur me hanxhar. Në pamje duket edhe një fëmijë i vogël rreth 8 vjeç i rekrutuar nga ISIS, që kërcënon me vrasje të gjithë spiunët.

LEXO EDHE:  Krahu i djathtë i nxjerr Trump të palarat: Ja ç'i tha Putin për prostitutat ruse. Në një hotel ai dhe...
Kliko per me shume info

Thuhet se viktima që u ekzekutua ishte spiun amerikan, ndërsa ekzekutuesit janë jetimë prindërit e të cilëve janë vrarë nga sulmet ajrore të koalicionit ndërkombëtar.

Videoja 8 minutëshe është publikuar nga ISIS në provincën Khorasan, një zonë malore kufitare mes Afganistanit dhe Pakistanit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here