Ishte pjesë e bandave të drogës, plagoset rëndë shqiptari në Athinë

Kliko per me shume info

Një atentat ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen Pangrati të Athinës ku një i ri shqiptar dhe një grek janë plagosur rëndë.

Ngjarja ndodhu rreth orës 21:30, ku dy personat u qëlluan me armë zjarri mbrëmjen e së shtunës. Ata ndodheshin në një automjet në kohën që ekzekutorët u afruan me dy motoçikleta dhe hapën zjarr me pistoleta.

Kliko per me shume info

Policia dyshon se shkak për atentatin është lufta mes bandave që kontrollojnë trafikun e drogës në qendër të kryeqytetit grek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.