Ironia e Berishës: Katër policët e kërkuar marrin azil politik në Shqipëri, e firmos Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook, ka ironizuar urdhër arrestet për katër ish-drejtuesit e Policisë. Sipas tij Rama u ka dhënë këtyre policëve azil politik në Shqipëri, pasi ata kanë mbrojtur Tahirin dhe nuk e lanë të arrestohej.

“Narkodrejtoreve dhe baroneve te nderuar te droges Alban Çela, Gjergj Kohela, Sokol Bode dhe Jaeld Cela iu akordohet azili politik ne Narkoshtetin e Shqiperise per kontributin e tyre tejet te çmuar ne ndertimitn e Narkoshtetit. Keta barone fisnik te droges punuan me perkushtim te madh per te shnderruar ne realitet zotimin solemn elektoral te Edvin Kristaq Rames para shqiptareve se “do ndertojme shtet”, çka vetekuptonte Narkoshtetin e pare ne Europe dhe te dyte ne bote!”, shkruan ndër të tjera Berisha.

LEXO EDHE:  Gjici i përgjigjet Salianjit: Bashkë takohemi në gjykatë
Kliko per me shume info

Postimi i plotë:

Breaking News!

E pabesueshme por e vertete!

Qytetari dixhital informon:

Alban Çela, Gjergj Kohela, Sokol Bode dhe Jaeld Cela fitojne azil politik ne narkoshtetin e Shqiperise.

Te dashur miq, sot, kur te gjithe shqiptaret po presin me zemer te ngrire para mediave prej 24 oresh arrestimin bazuar ne urdher arrestin e prokurorise te kater narkodrejtoreve, lajmet e fundit jane historike dhe unike. Ato bejne me dije se vete Noriega, se bashku me Fatmir dhe Haki Drogen, kane vendosur dhe iu kane dhene azil politik ne narkoshtetin e Shqiperise, kater te persektuarve politik per drogen, narkodrejtoreve, baroneve me uniforme te saj; Alban Çela, Gjergj Kohela, Sokol Bode dhe Jaeld Cela. Ata e moren kete vendim historik pasi bllokuan drejtesine per arrestimin e Saimir Tahirit, princit te zi te narkoshtetit.

LEXO EDHE:  PD i jep dritën jeshile marrëveshjes me 5 Yjet për formimin e qeverisë së re

Ne dekretin e Norieges, per motivacionin e dhenies se azilit politik kater baroneve me uniforme te droges lexohet:

“Narkodrejtoreve dhe baroneve te nderuar te droges Alban Çela, Gjergj Kohela, Sokol Bode dhe Jaeld Cela iu akordohet azili politik ne Narkoshtetin e Shqiperise per kontributin e tyre tejet te çmuar ne ndertimitn e Narkoshtetit. Keta barone fisnik te droges punuan me perkushtim te madh per te shnderruar ne realitet zotimin solemn elektoral te Edvin Kristaq Rames para shqiptareve se “do ndertojme shtet”, çka vetekuptonte Narkoshtetin e pare ne Europe dhe te dyte ne bote!

LEXO EDHE:  Rama mbërrin në Gjermani, por nuk pritet nga Merkel

Ky dekret hyn ne fuqi menjehere! Por ky dekret eshte i perkohshem, arsyet do t’i shpjegojme me vone?!?!

Firmosur:

Edvin Kristaq Rama alias Noriega,dv

Kunder firmosur: mekembesit e Norieges

Fatmir Droga,dv;

Haki Droga,dv

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here