Intenerari i drogës Shqipëri-Gjermani, kapet 400.000 € marihuanë

Kliko per me shume info

Një bandë tregtarësh të drogës është shkatërruar nga policia gjermane në rrethin e Sarstedt Gödringen. Hetimet ndaj bandës kishin nisur në muajin prill nga prokurori i Hanoverit, ndërsa tre persona janë arrestuar, një shqiptar, një malazez dhe një serb.

Kliko per me shume info

Një burrë nga Mali i Zi, shofer 34-vjeçar me një traktor dhe një serb po 34 vjeç, drejtuesi i një kamionçine u arrestuan gjatë transportit të drogës. Ishin qentë antidrogë, ata që zbuluan lëndën narkotike, nga pesha totale është 160 kg marihuanë. Një tjetër i dyshuar, një shqiptar 39-vjeçar u arrestua në një apartament në Sarstedt, i dyshuar se ka lidhje me trafikun.

Në kërkimet e mëvonshme të apartamenteve në Hanover dhe Hanover Empelde, policia gjeti edhe 20 kg marihuanë si dhe sende të tjera për përpunimin e drogës. Gjithashtu, u kapëm edhe 23 mijë euro KESH dhe dy makina. Në total, janë kontrolluar gjashtë apartamente

Vlera e shitjes së marihuanës së konfiskuar deri tani ka të ngjarë të jetë më shumë se 400,000 euro, shkruajnë mediat gjermane.

Personat e akuzuar importon kontrabandë të sasive të mëdha të marihuanës nga Shqipëria në Republikën Federale të Gjermanisë dhe të shitjes në të gjithë Gjermaninë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.