Pajisi me armë ‘ushtarin’ e Lul Berishës, i shpëtoi burgut komisari i Durrësit

Kliko per me shume info

Gjykata e Apelit ka lënë të lirë nën komisar Gjergji Haziasllari, i cili akuzohet për shpërdorim detyre. Mësohet se për nën komisarin është vendosur masa Detyrim paraqitjeje”.

Azisllari akuzohet për shpërdorim detyre, dhe se ka pajisur me armë shtetasin Genti Ndrejakun anëtar i bandës së Lul Berishës.

Kliko per me shume info

Burime për ‘Panorama’ bëjnë me dije se Gjykata e Shkallës së Parë e kishte lënë në arrest shtepie, e ndërsa Gjykata e Apelit vendosi lirimin e tij.

Arrestimi:
SHÇBA arreston një punonjës policie për “Shpërdorim detyre”, mundësoi pajisjen me armë të një personi me precedentë penalë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.