I ndalon zemra për 68 minuta ndërsa ishte duke lindur, nëna rikthehet në jetë si adoleshente

Kliko per me shume info

Një nënë në pritje, zemra e së cilës ndaloi për 68 minuta kur po lindte, u zgjua nga koma dy javë më vonë duke menduar se ajo ishte 13 vjeçe dhe nuk kishte asnjë ide se kishte dy fëmijë dhe një të fejuar.

Një minutë më parë, Shannon Everett, 22 vjeç, u kthye dhe i tregoi nënës së saj, Nicola Everett, 46 vjeç, dhe të fejuarit Ioan, se ajo i donte dhe menjëherë tjetra zemra e saj pushoi së rrahuri dhe ajo filloi gjakderdhje të rëndë, ndërsa ishte duke lindur fëmijën Nico, raporton Dailymail.

Kliko per me shume info

Shannon, e cila pësoi një embolizëm amniotik të lëngjeve në shtatorin e kaluar dhe e lindi Nicon pa vetëdije, nuk ishte në gjendje të mbante foshnjën e saj për pothuajse dy javë pasi doktorët e vunë në koma të detyruar për të shpëtuar jetën e saj.

Megjithëse familja e saj u çlirua kur Shannon, e cila ishte gjithashtu nënë e vajzës tre vjeçare, Mika, u zgjua, ata u shkatërruan kur zbuluan se ajo mendonte se ishte një adoleshente dhe nuk mund të mbante mend se ajo tani është një nënë e dy femijëve dhe se kishte një të fejuar.

Pas gjashtë javësh në spital, Shannon, nga Cwmbran në Gwent, Wellsi Jugor, po shërohet në shtëpinë e nënës së saj, gjysëm ore larg nga i fejuari dhe fëmijët, dhe është e kufizuar kryesisht në një karrige me rrota./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.