I mbijetoi rrëzimit të avionit, stjuardesa rrëfen tmerrin një vit më pas: Pi ilaçe, që të fle…

Kliko per me shume info

Stjuardesa që mbijetoi tragjedinë ajrore “Chapecoense”, ka zbuluar se ajo duhet të pijë ilaçe për të fjetur, edhe pse ka kaluar një vit nga rrëzimi i avionit.

Ximena Suarez, 28 vjeç, ishte një nga vetëm gjashtë të mbijetuar pasi aeroplani i fluturimit La Mia u rrëzua në Medellin në Kolumbi më 28 nëntor 2016.

Kliko per me shume info

71 persona vdiqën në katastrofë, duke përfshirë 19 lojtarë nga ekipi brazilian i futbollit Chapecoense.

Gjithashtu në mesin e viktimave ishin 14 nga trajnerët e klubit, nëntë nga stafi i tij dhe 20 gazetarë.

Ximena Suarez, 28 vjeç, një nënë e dy fëmijëve nga Bolivia, ishte e vetmja anëtare e ekuipazhit të fluturimit që mbijetoi mbijetuar.

Ajo u zhvendos në pjesën e pasme të aeroplanit ndërsa ai po përplasje dhe beson se kjo mund të ketë shpëtuar jetën e saj.
Stjuardesa është ende e përhumbur nga ngjarja e tmerrshme dhe i duhet të marrë pilula për të fjetur natën.

Ajo i tha gazetës Spanjolle, El Pais: ‘Disa netë më japin tmerre, nuk mund të fle; Mundohem të qetësohem nga pilula, por nuk mundem sepse zgjohen gjatë natës, kështu që duhet të vazhdoj t’i marr ato. Këto janë gjëra që ndodhin, dhe unë e di që duhet të jem e fortë “.

Zonja Suarez beson se ndërhyrja hyjnore është e vetmja arsye pse ajo është ende e gjallë./Lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.