I kërkoi divorcin, burri plagos me armë gruan dhe vret veten

Kliko per me shume info

Një burrë gjuajti gruan e tij në gjoks përpara se ta kthente armën tek vetja, vetëm pak ditë pasi hynë në shtëpinë e tyre të re, tha policia e Teksasit.

Autoritetet morën një telefonatë nga 26-vjeçarja Rachel Butler duke thënë se burri i saj Jason Butler e kishte qëlluar atë në shtëpinë e tyre të Montgomery County.

Kliko per me shume info

Kur arriti në vendngjarje, policia gjeti znj. Butler që vuante nga një plagë me armë zjarri në gjoks dhe burrin 39-vjeçar Jason Butler me një plagë me armë zjarri në kokë.

Nëna 26-vjeçare u dëergua me nxitim në Spitalin Rajonal Conroe në kushte kritike, ndërsa Jason Butler u shpall i vdekur në vendngjarje.

Të dhënat e gjykatës bëjnë me dije se vrasja në tentativë ka ndodhur pasi znj. Butler paraqiti procedurat e divorcit kundër bashkëshortit të saj.

Zonja Butler u tha hetuesve se çifti filloi të debatojë në makinë, gjatë rrugës për në shtëpi, teksa ktheheshin nga një takim me shokët e shkollës së mesme të burrit të saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.