I ftofti vjen shpejt, nesër priten reshje bore

Kliko per me shume info

E premtja, sipas Meteoalb dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta deri në mesditë kur pritet kthjellim i vijës bregdetare.

Ndërsa pasditja shtrin kthjellimet edhe në ultësirën perëndimore por Veriu dhe zonat Lindore mbeten me vranësira të dendura duke rrezikuar reshje të pakta, të izoluara shiu e dëbore.

Kliko per me shume info

Edhe mbrëmja dhe nata, vijon në të njëjtat kushte të motit.
Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por një rënie të lehtë sjell mesdita, kryesisht në Veri dhe zonat Lindore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.