I akuzuari shpërthen dy granata në sallën e gjyqit, plagosen 7 persona

Një i akuzuar ka shpërthyer dy granata dore në një sallë gjyqi në Ukrainën lindore, duke vrarë veten dhe duke plagosur të paktën shtatë persona të tjerë, raporton “BBC”.

Shpërthimet ndodhën gjatë një seance gjyqësore në rajonin e Dnipropetrovsk. Tre të pandehurit ishin midis të lënduarve.

Kliko per me shume info

Ata akuzohen për shpërthimin e një makine dhe vrasjen e dy pasagjerëve në shkurt të vitit 2016 – një prej të cilëve ishte djali i të akuzuarit që sulmoi me granata.

LEXO EDHE:  Frika e luftës mes SHBA dhe Rusisë, vjen takimi i pazakontë

Katër punonjës të gjykatave dhe rojat pësuan lëndime. Një raport sugjeron se numri i përgjithshëm i të lënduarve është 10, dhe se dy prej tyre janë duke u operuar në spital.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here