Humb jetën kameramani i BBC gjatë xhirimeve të një dokumentari

Kliko per me shume info

Një kameraman i BBC ka humbur jetën gjatë xhirimeve të një dokumentari në Gana.

Kliko per me shume info

Britaniku Mark Milsome ishte duke filmuar skenën e përplasjes së një makine për dokumentarin e BBC në Netflix “The Forgiving Earth”, kur u vra në rrethana ende të paqarta.

Kolegë të shumtë kanë shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta në moshën 54-vjeçare të Milsome duke e cilësuar atë si një nga kameramanët më pasionant, të talentuar dhe njerëzor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.