Hodhi gruan nga ballkoni/ Gjykata lë në burg bashkëshortin

Kliko per me shume info

Gjykata e Apelit në Fier, ka lënë në fuqi, vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për shtetasin F.Rukaj.

Ky i fundit, fillimisht është dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë të Fierit me burgim të përjetshëm, pasi akuzohet për vrasjen e gruas së tij.

Kliko per me shume info

Më vonë, në Apel duke qenë se i ka pranuar akuzat, ai kërkuar gjykim të shkurtuar dhe pas kësaj kërkese gjykata i ka dhënë 35 vite burg.

Ngjarja e rëndë u shënua dhjetorin e vitit të shkuar në banesën e tyre, ku Rukaj e kishte dhunuar 43-vjeçaren duke e lënë atë pa ndjenja.

Pas disa minutash, kur gruaja filloi të përmendej, Ferdinand Rukaj e kishte dhunuar sërish dhe duke e tërhequr, e  ka hedhur nga dritarja e tualetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.