Hidhet shorti, nis vetingu në prokurorinë e Tiranës, ja 4 emrat e parë që kontrollohen

Kliko per me shume info

Hidhet shorti për vetigun në Prokurorinë e Tiranës. Në sitë do të kalojnë prokurorët që garojne për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Pas shortit të hedhur pritet të kalojnë në filter dosjet e prokurores Antoneta Sevdari, e cila ka përfaqesuar akuzën në çështjen “CEZ”.

Kliko per me shume info

Po ashtu në kontroll do të kalojne dhe dosjet e prokurorit Adriatik Cama, i cili ka përfaqësuar organin e akuzës në procesin ndaj ish-deputetit Mark Frroku.

Në filtër nga organet e vetingut do të kalojne dhe dosje të prokurorit Shpëtim Kurti, ish-zv drejtues i Prokurorisë së Tiranës apo dhe prokurorit Dritan Rreshka, citon abcnews.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.