Habit “Zogu i Tiranës”: Skënderbeu s’ka ekzistuar kurrë, është thjeshtë një legjendë

Hermes Nikaj, i njohur gjerësisht si “zogu i Tiranës”, nuk ndalet së surprizuari dhe së habituri me deklaratat e tij, Mëngjesin e sotshëm ai ka folur për heroin legjendar të shqiptarëve, Gjergj Kastriot Skënderbeun.

Teksa Dajana i përmendi një “legjendë urbane”, e cila thotë se heroi nuk ka qenë shumë i gjatë, rreth 1 metër e 60 centimetra, djaloshi shqiptar i pasoi me një deklaratë paksa hutuese.

LEXO EDHE:  Ekipi i madh italian dëgjon këngën e Flori Mumajesit para çdo ndeshje në prani të mijëra tifozëve
Kliko per me shume info

Ai tha ndër të tjera se Skënderbeu s’ka ekzistuar kurrë dhe se është vetëm një legjendë.

Hermesi u shpreh:

“Skënderbeu s’ka ekzistuar kurrë. Ai është një legjendë. E kam parë në një dokumentar. Në varrin e tij janë gjetur kocka kafshësh”

Kliko per me shume info

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here