Grabitje me maska në Shkodër, autorët vjedhin automjetin dhe e djegin

Kliko per me shume info

Tre persona të armatosur dhe me maska kanë grabitur një mjet tip “Land Rover”, me të cilin udhëtonin shtatë persona. Ngjarja ka ndodhur në rrugën e Dukagjinit, në fshatin Kir në mes të ditës.

Sipas policisë, pasi i kanë bërë shenjë shoferit të ndalonte, ata kanë qëlluar me armë gomën e parë të mjetit. Më pas kanë urdhëruar 7 personat që ndodheshin në mjet të zbrisnin, të linin telefonat e të largoheshin.

Kliko per me shume info

Drejtuesit të mjetit i morën edhe portofolin. Policia thotë se ndaj tyre nuk është ushtruar dhunë fizike dhe mjeti u gjet i djegur.

Policia ka shoqëruar disa persona ne lidhje me ngjarjen dhe po punon intensivisht për identifikimin, dokumentinimin ligjor dhe kapjen e autorëve, thuhet në njofitmin zyrtar të policisë së Shkodrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.