Grabiti blindat me para ne Rinas, dënohet me burgim të përjetshëm në mungesë

Kliko per me shume info

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur që Klement Çala të dënohet me burgim përjetshëm.

Çala u arratis nga burgu i Greqisë në vitin 2013-n si dhe është person i kërkuar për grabitjet e blindave me para në Rinas.

Kliko per me shume info

Vendimi për Çalën është dhënë në mungesë nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Prokurori Besnik Muçi kërkoi burg përjetë. Vendimi përfundimtar për Çalën është 25 vite burg për shkak të gjykimit të shkurtuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.