Grabitet dhe dhunohet çifti i të moshuarve, autorët i lidhën me litar

Kliko per me shume info

Një çift të moshuarish janë grabitur dhe dhunuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Shkallnur të Durrësit.

Mësohet se kanë qenë tre persona të maskuar, të cilët kanë hyrë në banesën e një çifti të moshuarish dhe i kanë vjedhur një sasi parash prej 1 milionë Lekë të vjetra.

Kliko per me shume info

Nga të njëjtat burime mësohet se autorët kanë lidhur dhe dhunuar çiftin e të moshuarve, M.E. 77 vjeç dhe bashkëshorten e tij Sh.E. 69 vjeç.

Pasi morën paratë, u larguan në drejtim të paditur. Burime policore të qytetit bregdetar sqarojnë se ka dyshime që autorët të kenë qenë edhe të armatosur.

Në spital me dëmtime më të rënda është dërguar kryefamiljari, 77-vjeçari, i cili fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor ka nisur punën për të identifikuar dhe arrestuar autorët e grabitjes./klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.