Godet me thikë të riun pas sherrit, arrestohet 26-vjeçari

Kliko per me shume info

Konflikti mes dy të rinjve ka marrë përmasa të gjera, teksa njëri prej tyre ka nxjerrë thikën dhe ka goditur qytetarin.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Kastrioti”, Fushë-Krujë, ku ka qenë shtetasi Luan Tara, 26 vjeç, banues në Durrës, që ka goditur me thikë në trup shtetasin L. Xh., 28 vjeç, banues në Fushë-Krujë.

Kliko per me shume info

Policia ka arrestuar autorin e plagosjes, ndërsa i dëmtuari është dërguar në Spitalin Ushtarak në Tiranë, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe” Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” parashikuar në nenet 88 dhe 279 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.