PAMJE TË RËNDA/ Goditet për vdekje nga makina një i moshuar në Tiranë

Kliko per me shume info

Mos respektimi i sinjalistikës rrugore dhe lëvizjet abuzive të këmbësorëve nëpër kryqëzime duke mos respektuar semaforin po kthehen gjithmonë e më shumë në një rrezik të shtuar dhe potencial për viktima dhe të plagosur rëndë sipasojë e përplasjes nga makinat apo motorcikletat.

Një kalimtar është përplasur për vdekje nga një automjet në qendër të Tiranës, në zonën e “9 katsheve”.

Kliko per me shume info

71-vjecari ka qenë duke kaluar teksa semafori ishte i kuq, por është përplasur nga një automjet.

Ka qene ora 09 e 02 minuta shumë qytetarë po prisnin në semafor për t’u hapur jeshilja 71 vjeçari L.Ç ka guxuar shumë me dorën e majtë në xhep dhe me tjetrën mbante disa letra me vrap ai ka hyrë mes përmes rrugës për të kaluar në anën tjetër. Por pa mbërrritur në fund të rrugës është goditur nga një makinë tip “Toyota Yaris” që drejtohej nga një 38 vjeçar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.