Gjykata jep masën e sigurisë për grabitësin e 3.2 milion eurove

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën “arrest me burg” për Klement Çala-n, njërin prej grabitësve së 3.2 milionë euro në maj 2013 nga dy blinda pranë Qafës së Kasharit.

Kliko per me shume info

Mësohet se Gjykata e dënoi me burgim të përjetshëm, por ai ka përfituar nga gjykimi i shkurtuar duke u dënuar me 25 vite burg.

LEXO EDHE:  Tragjedia në Itali, dënohet me 5 vite burg ish-kryebashkiakja italiane

Klement Çala akuzohet se për pjesmarrjen në grupet kriminale, pasi në mars të 2013-së është arratisur nga Burgu i Trikallas në Greqi së bashku me Ilir Kupën dhe disa persona të tjerë I ndihmuar kanë qënë personat që qëlluan në drejtim të gardianëve, që e kanë marrë në makinë Klement Çalën dhe janë larguar.

LEXO EDHE:  Bënte “kërdinë” duke vjedhur nëpër urbanët e Tiranës, e pëson 28 vjeçari

Pas arratisjes Klement Çala së bashku me Admir Muratajn dhe disa persona të tjerë kanë grabitur një bankë në Larisa të Greqisë, në maj të 2013-së.

Ai akuzohej për ‘vrasje me dashje e punonjësve të Policisë”, për krijimin e grupit kriminal dhe disa vepra të tjera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here