Gjenden fosilet e një krijese të rrallë deti, daton 518 milion vjet më parë (Foto)

Kliko per me shume info

Fosilet e një krijese deti, të lashtë, të rrallë dhe misterioze, me një trup të ngjashëm me krimbat, guaskë si helmeta dhe thumba të frikshme, janë zbuluar së fundmi.

Arkeologët e kanë përshkruar si “krijesë të rëndë e të blinduar – që mendohet se daton rreth 518 milionë vjet më parë – si ‘një bishë mitike’ që ishte ‘e çuditshme përtej masës’,raporton Dailymail.

Kliko per me shume info

Të dy mostrat mund të hedhin dritë mbi diversitetin e krijesave të zhdukura, si dhe lidhjen e tyre me kafshët në kohët moderne, tha studiuesi Zhao Fangchen. /lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.