Gigi Hadid dhe Victoria’s Secret i ndalohet hyrja në Kinë/ Shkak vdekja e një modeleje 14 vjeçare

Gigi Hadid sëbashku me tri figura të tjera të njohura të Victoria’s Secret, Julia Belyakova, Irina Sharipova dhe Kate Grigorieva, janë ndaluar të hyjnë në Kinë, e për pasojë nuk kanë mundur të sfilojnë në Shangai.

Kliko per me shume info

Disa ditë pas paradës më të famshme të vitit, ngjarjet e paparashikuara që kanë ndodhur i kanë vënë organizatorët e shfaqjeve në lëvizje.

LEXO EDHE:  Evropa në rrezik, katër vullkanet më të fuqishme drejt shpërthimit

Ende janë të paqarta arsyet se përse yjet e Secret nuk kanë mundur të hyjnë në Kinë, ndërsa aludimet nga janë nga më të ndryshmet.

Mediat vendase raportojnë se yjet e Victoria’s Secret janë ndaluar për shkak vdekjes së një modeleje 14 vjeçare, Vlada Dzyuba, e cila kishte shumë impakt në shoqërinë kineze. Modelja ka qenë duke punuar për më shumë se 12 orë dhe vdiq si pasojë e infeksionit në sistemin nervor.

LEXO EDHE:  HORROR/ Babai ia "dhuron" vajzën dy shokëve të tij, e mbyllin dhe e përdhunojnë për 18 orë

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here