George Clooney largohet nga kinematografia: Jam 56-vjeç, s`më duhen paratë

Kliko per me shume info

Aktori i njohur i kinematografisë amerikane George Clooney në një intervistë për “Sunday Times” deklaroi se ka vendosur të largohet nga bota e filmit dhe kinemasë, duke shokuar kështu të gjithë fansat e tij në lidhje me këtë vendim shumë të papritur.

Ja si është shprehur ai: “Shikoni, kam qenë për një kohë të gjatë në këtë punë, jam 56 vjeç. Kam mjaft para”,- ka thënë aktori. “Kam shitur kompaninë për prodhimin e tekilës për një miliard dollarë. Nuk më nevojiten paratë, ndaj do të zgjedh filmat ku mund të paraqitem eventualisht sërish”, ka shpjeguar Clooney.

Kliko per me shume info

Më tej ai është shprehur se mundet që së shpejti ta shohim në ndonjë rol në politikë, pasi për shkak të terrenit aktual politik ai po mendon të përfshihet në këtë fushë. Kujtojmë këtu se edhe babai i tij ka qenë në garë për kongresmen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.