Gazetari investigativ: Ja skema si po pastrohen në Burrel paratë e drogës

Kliko per me shume info

Artan Hoxha tha në studion e “Të Paekspozuarit” se paratë e drogës pastrohen nga disa pika exchange në vendin tonë.

“Një pjesë e parave kthehen në Shqipëri nga droga. Shumë janë intvestuar në ndërtim, hoteleri, lavazhe.

Kliko per me shume info

Pra, kanë investuar në ato vende. Ka një qytetet në Shqipëri që ka më shumë pika exchange për frymë se çdo qytet tjetër dhe është Burreli.

Këto shërbejnë për të pastruar paratë në Shqipëri dhe kanë komision. Pjesa tjetër hynë nga Turiqa, andej vijnë shumë transferta ku janë alarmuar edhe agjencitë italiane”, tha Hoxha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.