Gabimi që i kushtoi lirinë shqiptarit në Itali, ja çfarë u bëri karabinierëve

Një shqiptar ka rënë në pranga pasi ka tentuar të korruptojë policinë italiane.

Mediat italiane njoftojnë se shqiptari i identifikuar si Hasim Balliu, 38-vjeç u arrestua nga Policia në provincën e Cerignola-s në Foggia.

Kliko per me shume info

Ai u ndalua në stacionin kryesor të Cerignola-s për një shkelje të rregullave rrugore, por për t’i shpëtuar ndëshkimit me gjobë i ofroi 15 euro karabinierëve.

LEXO EDHE:  Vendimi/ Qeveria miraton rishpërndarjen e numrit të punonjësve në disa institucione

“Merrni këto 15 euro dhe më lejoni të iki,” mësohet t’i ketë thënë shqiptari uniformave blu raporton FoggiaToday.

Por policët italianë kanë refuzuar menjëherë ryshfetin duke e prangosur shtetasin. Tashmë Balliu do të përballet në gjykatë për shkeljen “nxitje korrupsioni”.

Kliko per me shume info

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here