Nderuan Rama, Ruci e Meta, komunistët me fotot e Enver Hoxhës te varrezat e Dëshmorëve

Në Varrezat e Dëshmorëve, forcat politike pasardhëse të Partisë së Punës nderuan të rënët në Luftën e Dytë Botërore.

Nostalgjikët e diktatorit Enver Hoxha nuk u ndaluan të nderojnë në monumentin Nënë Shqipëri, fare pranë presidentit Ilir Meta, kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Kliko per me shume info

Në Varreza ishte edhe Monika Kryemadhi e LSI-së. Ekspozimi i fotove të Enver Hoxhës ka qenë ndaluar, megjithëse kjo është një histori që përsëritet çdo vit.

LEXO EDHE:  Vdekja e Ardit Gjoklajt në landfillin e Sharrës, gjykata: Pafajësi dy të akuzuarve

Kjo ndodhi edhe pak dite me pare ne nje aktivitet ne kryeqytet ne lidhje me Konferencen e Pezes.

Kliko per me shume info

1 COMMENT

  1. Nuk kane ndryshim keta komuniste nga kriminelo- komunistet Rama, Ruci , Meta , Kryemadhi , etj. Tani keta kriminele jane pastruar nga krimet e jane rikthyer ne pushtet per te qeverisur vendin , lum shqiptaret per keta qeveritare . ….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here