Festat e fundvitit, zbukurohet Tirana

Kliko per me shume info

Mëngjesi i sotëm për banorët e Tiranës ka qenë më ndryshe nga herët e tjera. Tirana ka filluar të veshë zbukurimet shumëngjyrëshe duke sjellë atmosferën festive.

Me afrimin e festave, edhe kryeqyteti ka filluar që të vishet me vellon e tij të re, çka është kthyer në një traditë të bukur duke tërhequr vëmendjen e vizitorëve vendas dhe të huaj.

Kliko per me shume info

Bashkia e Tiranës ka sjellë festën në disa nga rrugët kryesore, ndërsa ka menduar që të shtojë rrugët me ndriçim të ri.

Ndërkohë, në sheshin “Skënderbej”, ka filluar të vendoset edhe një pemë gjigante festive për festat e fundvitit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.