Fëmija vetëm 10 muajsh, peshon 60 kilogramë

Një çift në Colima të Meksikë është në hall sepse nuk di se si t’i ndihmojë fëmijës së tyre me mbipeshën. Vogëlushi, 10 muajsh peshon aq sa një 10 vjeçar.

Luis Manuel Gonzales ka lindur me një normë më të madhe prej tetë kilogramëve, teksa tani peshon 62 kilogramë dhe mjekët nuk kanë qenë në gjendje të gjejnë një shpjegim për shtimin e tij të peshës, transmeton Indeksonline.

LEXO EDHE:  Me këtë pasaportë në xhep, ju mund të udhëtoni në të gjithë botën
Kliko per me shume info

Mjekët thonë se dyshohet që Gonzales, i cili njihet ndryshe edhe si fëmija më i madh në botë, mund të vuajë nga një çekuilibër homornesh.

Duke folur për Mail Online, nëna e Gonzales, Isabel Pantoja, shpjegoi se fillimisht ia atribuoi rritjen e shpejtë të djalit të asaj që kishte qumësht të mirë të gjirit.

LEXO EDHE:  Ndërron jetë njeriu më i vjetër në botë

Mjekët më pas dyshuan që Gonzales mund të ketë Sindromin Praner-Willi, një çrregullim të rrallë gjenetik ku fëmijët kanë një zvogëlim të tonit të muskujve.

Por më pas ajo kishte zbuluar se kjo diagnozë nuk ishte pasi ajo shpjegoi se djali i saj nuk është një fëmijë që ushqehet tepër dhe se familja ka dhuruar kosto të lartë të parave për kujdesin e tij mjekësor.

LEXO EDHE:  “Shiti” virgjërinë për 3.7 mln dollarë, adoleshentja rumune zbulon të vërtetën e papritur (Foto)

Rasti i djalit të tyre thuhet të jetë tani në duart e kirurgut, Silvia Orozco, i cili kohët e fundit ka kryer një ekzaminim të plotë mbi të.

Megjithëse janë duke pritur rezultatet e testimit për të konfirmuar diagnozën, Orozco beson se dieta e shtatzënisë së Pantoja-s, mund të jetë përgjegjëse për fitimin e pashpjeguar të peshës së djalit të saj.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here