Eva Alikaj: Me vjen turp nga ty Maestro Aleksandër Lalo

Kliko per me shume info

Aktorja e mirënjohur Eva Alikaj ka bërë një deklaratë sa te sinqerte aq edhe te guximshme.

Teksa këndoi në spektaklin “C’est la vie” një nga këngët e kompozitorit Aleksander Lalo, i cili u nda nga jeta nje jave me parë, aktorja u shpreh se i vjen turp që nuk e ka kënduar më parë një këngë të tij.

Kliko per me shume info

“Në një nga takimet tona Mjeshtri Lalo më tha pse nuk këndon një nga këngët e mia Eva? Dhe mua më vjen turp që nuk me kishte vajtur mendja.

Më vjen shume turp dhe jam e nderuar qe sot këndova këngën e tij dhe pse në këtë situatë tragjike”, u shpreh aktorja./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.