“800 mijë eurot e gjetura në makinën e biznesmenit, janë të Saimir Tahirit”

Kliko per me shume info

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të ardhur në emër të tij lidhur me gjetjen e patentave të ish-ministrit Tahiri dhe shumën e parave të gjetura në mjetin e biznesmenit nga Elbasani, i ndaluar nga policia.

“Paret e gjetura ne makinen e O.S njelloj si dhe patentat sipas nje burimi shume te afert me O.S jane te Sajmir Tahirit”, shkruhet ndër të tjera në mesazhin e publikuar nga Berisha në ‘facebook’.

Kliko per me shume info

Postimi i plotë:

Avokati dixhital denoncon:

– 1 milion dollare te gjetura tek makina e O.S jane te Saimir Trafikut

– Avokati i perbashket i te dy te pandehurve eshte shkelje flagrante e ligjit dhe deshmon aferen e perbashket midis te dyve!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje Dr! Paret e gjetura ne makinen e O.S njelloj si dhe patentat sipas nje burimi shume te afert me O.S jane te Sajmir Tahirit. Kurse angazhimi i avokatit te Sajmirit per mbrojtjen e O.S perben veper penale Mbrojtja e tahirit dhe orest sotes me te njejtin avokat duhet te ndalohet nga prokuroria pasi konflikti i interesave midis te dyve eshte demtim i drejtesise

Rakordimi i mbrojtjes midis dy te pandehurve e ben dhe avokatin subjekt te ligjit penal.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.