Aksidenti i eskortës së Ramës, dy të plagosur rëndë dërgohen në Turqi

Kliko per me shume info

Tre punonjësit e Gardës të aksidentuar sot në Korçë në një aksident ku u përfshinë dy makina të eskortës së kryeministrit Rama ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Burime bëjnë me dije se dy prej tyre do të dërgohen në Turqi për mjekim më të specializuar.

Kliko per me shume info

Ngjarja ndodhi rreth orës 13:30, ndërsa shkaqet e aksidentit nuk dihen ende.

Në aksident u përfshinë dy makina të eskortës së kryeministrit Rama, një “Golf” dhe një furgon.

Eskorta e Kryeministrit po shkonte drejt Korçës, ku u zhvillua mbledhja e përbashkët me qeverinë e Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.