Erë e fuqishme, shtrëngata shiu dhe borë/ Ja moti për nesër!

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit: Reshjet do të jenë me intensitet mesatar, por lokalisht intensive, shoqëruar edhe me shtrëngata, në formë dëbore në zonat malore (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

 

Kliko per me shume info

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.27) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

LEXO EDHE:  A e keni ditur si dukej Charlie Chaplin në të vërtetë?

– Në bregdet: 9 °C / 12 °C

– Në vendet e ulëta: 6 °C / 13 °C

– Në vendet malore: 2 °C / 4 °C.

ERA

Nesër (dt.27) pritet të ketë forcim të erës, sidomos në bregdet dhe në terrenet e larta malore, për t’u bërë problematike në disa zona malore, ku për momente do t’i kalojë 55 km/orë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here