EMRAT/ Rama: Këta janë 3 politikanët e PD që vlerësoj më shumë

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarja Eni Vasili në emisionin “Studio e Hapur” se cilët janë 3 politikanë të Partisë Demokratike që ai vlerëson më shumë.

“Aty ka pasur dhe ka njerëz me vlerë, problemi është që vlerat mund të shfaqen kur krijohen kushtet. Edhe Luli e bëri këtë kur i doli kushti. Alfred Sarreqi, ministri i parë i jashtëm i qeverisë demokratike, njeri i kulturuar e dinjitoz.

LEXO EDHE:  Xhaxhai i Arditit kërcënon me jetë Veliajn: Do mbjell unë pemë mbi ty
Kliko per me shume info

Një tjetër që më dukej si i vetmi që përdorte lapsin ishte Ridvan Bode,pavarësisht të gjithave ishte një person që bënte diferencën. Po të mos ishte ai, Berisha do vazhdonte të ndërtonte piramida.

Të tretin do thoja Jozefina Topalli, për një fakt që meriton respekt, një njeri konseguent deri në fund edhe në gabimin e vet,” tha Rama./BW/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here