Qëllohet me thikë emigranti shqiptar në Francë

Një emigrant shqiptar në Francë është goditur disa herë me thikë në qytetin Montpellier.

Mediat vendase raportojnë se shqiptari është qëlluar gjashtë herë me thikë dhe ndodhet në spital. Pas hetimeve, policia ka mundur të arrestojë disa orë më vonë autorin e krimit.

Kliko per me shume info

Ai është gjithashtu një emigrant shqiptar 16-vjeçar. Identiteti i tyre nuk është bërë me dije. Shkaqet e sherrit mes tyre nuk janë të qarta.

LEXO EDHE:  Zbulohet sekreti, pse Enveri nuk i hapte kufijtë e Shqipërisë? Rrëfehet mjeku

Në Montpellier ndodhet një numër i konsiderueshëm i emigrantëve shqiptarë. Disa muaj më parë, një grup shqiptarësh u përfshinë në një sherr, duke qëlluar me thikë një ushtar francez, citon klan.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here