Qëllohet me armë në Itali emigranti nga Durrësi

Kliko per me shume info

Një shtetas shqiptar ka mbetur i plagosur pasi u qëllua me armë nga një distancë e afërt. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:00 në Toirano.

“La Stampa” shkruan se shqiptari i plagosur është 22 vjeç me iniciale S.R nga Durrësi. Ai u qëllua me pushkë nga persona të paidentifikuar.

Kliko per me shume info

I plagosur, ai mundi të hyjë në një dyqan të cigareve elektronike dhe kërkoi ndihmë nga shitësi, i cili njoftoi policinë.

“Ndjeva një goditje të fortë në këmbë nga prapa”, u tha 22-vjeçari shqiptar autoriteteve italiane.

Fatmirësisht ai nuk është në rrezik për jetën, ndërsa kanë nisur hetimet për të zbardhur shkaqet dhe identifikuar e arrestuar autorët.

Tentato omicidio in un box a Loano: 23enne gambizzato con colp…

#cronaca #loano Tentato omicidio in un box: 23enne #gambizzato con colpo di pistolaLa rimessa in cui si è verificato il fatto è passata al setaccio dagli inquirentiLeggi https://goo.gl/27N2ki

Posted by Savonanews on Dienstag, 14. November 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.