Elbasan/ Hajdutët grabisin kasafortën e teatrit Skampa

Kliko per me shume info

Një sasi parash është grabitur sot nga kasaforta e teatrit Skampa në qytetin e Elbasanit.

Kliko per me shume info

Mësohet se autorët kanë hapur dyert e pasme të teatrit dhe shkuan tek kasaforta që ndodhej në zyrën e financës.

Paratë ishin mbledhur nga shfaqja e fundit “Babai” që është dhënë në skenën e teatrit.

Ende nuk dihet shuma e grabitur dhe identiteti i personave që kanë kryer aktin, policia po vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.